Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2011-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Zakrisson, Kristina Ordf S2011-01-01 - 2018-12-31
Tiensuu, Jan-Åke Ledamot C2011-01-01 - 2016-02-22
Hultbro, Anders Ledamot KIP2011-01-01 - 2013-09-23
Edfast, Kerstin Ledamot M2011-01-01 - 2013-04-08
Svedell, Hans Ledamot M2008-10-16 - 2013-12-31
Johansson, Maivor Ledamot S2011-01-01 - 2014-12-31
Svonni, Ragnhild Ledamot SL2007-01-01 - 2011-04-10
Wikholm, Lise-Lott Ledamot V2011-01-01 - 2012-09-17
Hjertberg, Tommy Insyns KNEG2011-01-01 - 2012-03-19
Henelund, Svante Ers C2011-01-01 - 2014-12-31
Klodner, Johanna Ers C2011-01-01 - 2011-08-31
Kotavuopio-Jatko, Anne Ers FP2011-01-01 - 2014-12-31
Pounu, Svante Ers KD2008-10-16 - 2017-12-31
Vilgats, Timo Ers MP2011-01-01 - 2014-12-31
Johansson, Monica Ers S2011-01-01 - 2012-06-11
Lampinen, Anders Ers S2003-01-01 - 2013-11-11
Rova, Per Ers S2007-01-01 - 2011-11-14
Partapuoli, Helena Ers SL2010-06-07 - 2017-04-10
Bergman, Gunnar Ers V2005-04-25 - 2018-08-31
 
Aktiva förtroendevalda
Henelund, Annica Ledamot C2011-01-01 - 2018-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2011-01-01 - 2014-12-31
Bäckström, Håkan Ledamot S2011-01-01 - 2014-12-31
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Lans, Rune Ers C2011-01-01 - 2014-12-31
Vånsjö, Dick Ers NS2010-02-22 - 2014-12-31
Nylén, Sten Ers S2011-01-01 - 2018-09-24
Persson Holmdén, Elisabeth Ers S2011-01-01 - 2014-12-31
Henriksson, Siv Ers V2011-01-01 - 2012-11-12
Sirén, Niklas 1:e vice ordf V2011-01-01 - 2018-08-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se