Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2010-02-22
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Markusdotter, Elisabeth Ledamot -2007-01-01 - 2010-12-31
Svedell, Hans Ledamot M2008-10-16 - 2013-12-31
Vilgats, Timo Ledamot MP2008-10-16 - 2010-12-31
Hejdenberg, Gert Ledamot NS2010-02-22 - 2010-12-31
Hirvelä, Åsa Ledamot S2007-01-01 - 2010-12-31
Svonni, Ragnhild Ledamot SL2007-01-01 - 2011-04-10
Kaati, Arne Ers -2007-01-01 - 2010-12-31
Stålnacke, Magnus Ers -2006-02-13 - 2010-12-31
Pounu, Svante Ers KD2008-10-16 - 2017-12-31
Edfast, Kerstin Ers M2004-03-01 - 2010-12-31
Johansson, Maivor Ers S2008-11-24 - 2010-12-31
Kenttä, Gunvor Ers S2008-11-24 - 2010-12-31
Lampinen, Anders Ers S2003-01-01 - 2013-11-11
Lövgren, Jörgen Ers S2007-01-01 - 2010-09-13
Nygren, Jan-Erik Ers S2009-04-06 - 2010-12-31
Rova, Per Ers S2007-01-01 - 2011-11-14
Stoor, Anders Ers SL2007-01-01 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ers V2005-04-25 - 2018-08-31
 
Aktiva förtroendevalda
Törnman, Lars Vice ordf -2008-10-16 - 2010-12-31
Stålnacke, Kenneth Ordf S2004-01-01 - 2010-12-31
Nilsson, Kenneth Ledamot -2003-01-01 - 2010-12-31
Nyhlén, Sten Ledamot -1997-12-01 - 2010-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2008-06-10 - 2010-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Sirén, Niklas Ledamot V2004-01-01 - 2010-12-31
Henelund, Annica Ers C2004-03-01 - 2010-12-31
Stålnacke, Birgitta Ers KIP2007-01-01 - 2010-09-13
Vånsjö, Dick Ers NS2010-02-22 - 2014-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se