Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2010-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Henelund, Svante Ledamot C2010-11-01 - 2014-12-08
Johansson, Barbro Ledamot C2010-11-01 - 2012-09-17
Tiensuu, Jan-Åke Ledamot C2010-11-01 - 2016-02-22
Uusitalo, Karin Ledamot C2010-11-01 - 2020-02-17
Kotavuopio-Jatko, Anne Ledamot FP2010-11-01 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Bergsten, Ann-Helen Ledamot KIP2010-11-01 - 2013-03-26
Hultbro, Anders Ledamot KIP2010-11-01 - 2013-09-23
Söyrinki, Jari Ledamot KNEG2010-11-01 - 2018-10-14
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Vilgats, Timo Ledamot MP2002-11-01 - 2014-10-15
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Arne Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Markusdotter, Elisabeth Ledamot S2002-11-01 - 2012-02-20
Määttä, Thomas Ledamot S2010-11-01 - 2014-10-15
Ringholt, Sture Ledamot S2010-11-01 - 2012-02-20
Zakrisson, Kristina Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-15
Partapuoli, Helena Ledamot SL2010-11-01 - 2017-04-10
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Persson, Marie Ledamot V2010-11-01 - 2017-09-19
Wikholm, Lise-Lott Ledamot V2010-11-01 - 2012-09-17
Lampinen, Anders Ers -2010-11-01 - 2010-12-19
Johansson, Robert Ers C2010-11-01 - 2012-11-11
Klodner, Johanna Ers C2010-11-01 - 2011-02-20
Karlsson, Gudrun Ers FP2010-11-01 - 2011-02-21
Utsi, Hans-Olof Ers FP2010-11-01 - 2014-10-15
Blind, Else-Maj Ers KD2010-11-01 - 2014-10-15
Sarri, Ylva Ers KD2002-11-01 - 2014-10-15
Haapalahti, Margaretha Ers KIP2010-04-19 - 2013-09-22
Hjertberg, Tommy Ers KNEG2010-11-01 - 2016-09-12
Lundberg, Elias Ers KNEG2010-11-01 - 2012-02-20
Edfast, Kerstin Ers M2010-11-01 - 2014-02-24
Holme, Felicia Ers MP2010-11-01 - 2011-09-19
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2018-10-14
Inga, Solwej Ers NS2010-11-01 - 2011-09-19
Granberg, Peter Ers S2010-11-01 - 2014-10-15
Johansson, Monica Ers S2010-11-01 - 2012-06-11
Kaati, Gunvor Ers S2010-11-01 - 2012-02-19
Lind, Mikaela Ers S2010-11-01 - 2014-10-15
Östnell, Bengt Ers S2010-11-01 - 2012-09-17
Enoksson, Håkan Ers SL2006-11-01 - 2012-06-11
Eriksson, Ylva Ers V2010-11-01 - 2011-02-20
Stålnacke, Magnus Ers V2010-11-01 - 2011-02-21
 
Aktiva förtroendevalda
Persson Holmdén, Elisabeth Vice ordf S2010-11-01 - 2014-10-15
Stålnacke, Kenneth Ordf S2010-11-01 - 2014-10-15
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Aitomäki, Roger Ledamot C2010-11-01 - 2011-02-20
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Lans, Rune Ledamot C2010-11-01 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Lantto, Rickhard Ledamot M2010-11-01 - 2014-10-15
Sydberg, Stefan Ledamot M2010-11-01 - 2018-10-14
Vånsjö, Dick Ledamot NS2006-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Bäckström, Sirpa Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-01-01 - 2018-10-14
Nilsson, Ann-Kristin Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Suup, Roger Ledamot S2006-09-25 - 2018-10-14
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Henriksson, Siv Ledamot V2010-11-01 - 2018-10-14
Sirén, Niklas Ledamot V2002-11-01 - 2018-08-31
Stridsman, Sten Ledamot V2010-11-01 - 2014-10-15
Rönnebro, Lilly Ers KIP2010-11-01 - 2013-03-25
Sidér, Sören Ers NS2010-11-01 - 2014-12-08
Kohkoinen, Viveca Ers S2010-11-01 - 2013-11-11
Sydberg, Jan Ers S2010-11-01 - 2012-02-19
Påve, John Tomas Ers SL2010-11-01 - 2014-10-15
Olsson, Martin Ers V2010-11-01 - 2012-11-11

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se