Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Partiberedning 2010-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1995-01-01 - 2017-12-31
Hultbro, Anders Ledamot KIP2010-11-01 - 2013-09-23
Söyrinki, Jari Ledamot KNEG2010-11-01 - 2014-10-14
Svedell, Hans Ledamot M2008-10-16 - 2013-12-31
Vilgats, Timo Ledamot MP2004-09-01 - 2014-10-14
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2010-02-22 - 2018-12-31
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-14
Utsi, Hans-Olof Ers FP2010-11-01 - 2014-10-14
Sarri, Ylva Ers KD2004-05-03 - 2014-10-14
Tapani, Vera Ers KIP2010-02-22 - 2013-11-11
Hjertberg, Tommy Ers KNEG2010-11-01 - 2014-10-14
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2014-10-14
Inga, Solwej Ers NS2010-11-01 - 2011-09-19
Partapuoli, Helena Ers SL2010-11-01 - 2017-04-10
Zakrisson, Kristina Adjungerad S2010-11-01 - 2014-10-14
 
Aktiva förtroendevalda
Sirén, Niklas Vice ordf V2010-11-01 - 2018-08-31
Suup, Roger Ordf S2008-06-10 - 2014-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-12-31
Kotavuopio-Jatko, Anne Ledamot FP2010-11-01 - 2014-10-14
Henelund, Annica Ers C2004-05-03 - 2018-12-31
Abrahamsson, Mattias Ers M2010-11-01 - 2013-12-31
Gunillasson, Siv Ers S2010-11-01 - 2014-10-14
Henriksson, Siv Ers V2010-11-01 - 2014-10-14

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se