Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2009-02-23
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Klippmark, Thore Ordf S2004-01-01 - 2010-10-31
Kaati, Gunvor Ledamot -2007-01-08 - 2010-10-31
Stålnacke, Magnus Ledamot -2002-11-01 - 2010-10-31
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Olofsson, Kenneth Ledamot KIP1998-11-01 - 2010-10-31
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Vilgats, Timo Ledamot MP2002-11-01 - 2014-10-15
Hejdenberg, Gert Ledamot NS2006-11-01 - 2010-10-31
Törmä, Anna-Karin Ledamot NS2006-11-01 - 2010-10-31
Eneslätt, Daniel Ledamot S2006-11-01 - 2010-10-31
Hirvelä, Åsa Ledamot S2002-11-01 - 2010-10-31
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Arne Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Kjellstrand, Carola Ledamot S2006-11-01 - 2009-04-06
Kohkoinen, Viveca Ledamot S2009-02-23 - 2010-10-31
Markusdotter, Elisabeth Ledamot S2002-11-01 - 2012-02-20
Viinikainen, Jan Ledamot S2008-06-09 - 2009-09-21
Östnell, Bengt Ledamot S2008-09-22 - 2009-06-01
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-15
Stoor, Anders Ledamot SL2006-11-01 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Fredriksson, Majri Ledamot V2006-11-01 - 2010-10-31
Holma, Siv Ledamot V2002-11-01 - 2010-10-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V2007-09-24 - 2010-10-31
Uusitalo, Karin Ers C2006-11-01 - 2010-10-31
Hetta, Laila Ers KD2002-11-01 - 2010-10-31
Sarri, Ylva Ers KD2002-11-01 - 2014-10-15
Bernestedt, Tony Ers KIP2007-02-12 - 2010-10-31
Emmoth, Gun-Britt Ers KIP2006-11-01 - 2010-04-19
Hangas, Grazyna Ers KIP2008-02-11 - 2010-10-31
Hollström, Göta Ers KIP2003-10-17 - 2010-10-31
Ruokamo, Kenneth Ers KIP2006-11-01 - 2010-10-31
Välitalo, Per Ers KIP2006-06-12 - 2010-04-19
Mukka, Lars-Åke Ers M2006-11-01 - 2010-02-22
Utsi, Torleif Ers M2002-11-01 - 2009-04-06
Flyckt, Pia Ers MP2006-11-01 - 2010-10-31
Isaksson, Erik Ers MP2003-09-19 - 2010-10-31
Fernström, Hans Ers NS2006-11-01 - 2010-10-31
Granberg, Peter Ers S2006-12-19 - 2009-09-20
Holmdén, Roland Ers S2009-02-23 - 2010-10-31
Keskitalo, Inga Ers S2009-02-23 - 2010-10-31
Olofsson, Ingemar Ers S2008-09-22 - 2010-10-31
Rova, Per Ers S2009-02-23 - 2010-10-31
Waara, Elisabeth Ers S2008-06-09 - 2010-10-31
Enoksson, Håkan Ers SL2006-11-01 - 2012-06-11
Nutti, Per Olof Ers SL2006-11-01 - 2010-06-06
Dunbäck, Lisbeth Ers V2007-09-24 - 2010-08-30
Niemi, Emma-Linnea Ers V2006-11-01 - 2010-10-31
Sundkvist, Kurt Ers V2003-02-18 - 2010-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Isaksson, Ulf Ledamot -2007-02-12 - 2010-10-31
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Pounu, Birgitta Ledamot -2007-09-24 - 2010-10-31
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2006-06-12 - 2010-10-31
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-01-01 - 2018-10-14
Liikavainio, Tea Ledamot S2006-11-01 - 2010-10-31
Nilsson, Ann-Kristin Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Suup, Roger Ledamot S2006-09-25 - 2018-10-14
Sydberg, Jan Ledamot S1998-11-01 - 2010-10-31
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2006-11-01 - 2020-12-17
Sirén, Niklas Ledamot V2002-11-01 - 2018-08-31
Aitomäki, Roger Ers C2006-11-01 - 2010-10-31
Lundquist, Björn Ers NS2007-09-24 - 2010-10-31
Haara, Hugo Ers S2006-11-01 - 2009-04-05
Krank, Reino Ers S2005-06-13 - 2009-05-31
Persson Holmdén, Elisabeth 1:e vice ordf S2006-11-01 - 2010-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se