Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2008-06-10
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Markusdotter, Elisabeth Ledamot -2007-01-01 - 2010-12-31
Pounu, Svante Ledamot KD2007-01-01 - 2008-10-15
Hirvelä, Åsa Ledamot S2007-01-01 - 2010-12-31
Svonni, Ragnhild Ledamot SL2007-01-01 - 2011-04-10
Kaati, Arne Ers -2007-01-01 - 2010-12-31
Stålnacke, Magnus Ers -2006-02-13 - 2010-12-31
Edfast, Kerstin Ers M2004-03-01 - 2010-12-31
Vilgats, Timo Ers MP2007-01-01 - 2008-10-15
Hejdenberg, Gert Ers NS2007-01-01 - 2010-02-22
Kjellstrand, Carola Ers S2008-06-10 - 2009-04-06
Lampinen, Anders Ers S2003-01-01 - 2013-11-11
Lövgren, Jörgen Ers S2007-01-01 - 2010-09-13
Rova, Per Ers S2007-01-01 - 2011-11-14
Stålnacke, Thomas Ers S2007-01-01 - 2008-11-24
Stoor, Anders Ers SL2007-01-01 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ers V2005-04-25 - 2018-08-31
Törmä, Anna-Karin 2:e vice ordf NS2007-01-01 - 2008-10-15
Swedell, Hans 1:e vice ordf M2004-02-09 - 2008-10-15
 
Aktiva förtroendevalda
Stålnacke, Kenneth Ordf S2004-01-01 - 2010-12-31
Nilsson, Kenneth Ledamot -2003-01-01 - 2010-12-31
Nyhlén, Sten Ledamot -1997-12-01 - 2010-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Törnman, Lars Ledamot KIP2004-01-01 - 2008-10-15
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2008-06-10 - 2010-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Sirén, Niklas Ledamot V2004-01-01 - 2010-12-31
Henelund, Annica Ers C2004-03-01 - 2010-12-31
Stålnacke, Birgitta Ers KIP2007-01-01 - 2010-09-13

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se