Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Valnämnd 2008-10-16
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Emmoth, Henry Vice ordf KIP2008-10-16 - 2010-06-07
Haapalahti, Bruno Ledamot KIP2007-04-23 - 2009-02-23
Isaksson, Ulrik Ledamot MP2008-10-16 - 2010-12-31
Lampinen, Anders Ers -2007-09-24 - 2010-12-31
Hetta, Laila Ers KD2008-10-16 - 2017-11-27
Mukka, Olof Ers KIP2007-01-01 - 2009-02-23
Ringholt, Sture Ers S2007-01-01 - 2014-12-31
Rova, Per Ers S2007-06-11 - 2010-12-31
Fredriksson, Majri Ers V2007-01-01 - 2010-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Sydberg, Jan Ordf S2007-09-24 - 2018-12-31
Vånsjö, Dick Ledamot NS2008-10-16 - 2010-12-31
Karppinen, Sten Ledamot S2004-03-01 - 2010-06-07
Sirén, Niklas Ledamot V2007-01-01 - 2010-12-31
Selberg, Gunnar Insyns C2007-04-23 - 2010-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se