Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Valberedning 2008-10-16
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1995-01-01 - 2017-12-31
Swedell, Hans Ledamot M2008-10-16 - 2010-10-31
Vilgats, Timo Ledamot MP2006-11-01 - 2014-10-14
Norman, Joakim Ledamot NS2008-10-16 - 2010-10-31
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2008-10-16 - 2014-10-14
Sarri, Ylva Ers KD2006-11-01 - 2014-10-14
Edfast, Kerstin Ers M2008-10-16 - 2010-10-31
Isaksson, Erik Ers MP2006-11-01 - 2010-10-31
Niia, Laila Ers NS2007-09-24 - 2010-10-31
Stoor, Anders Ers SL2008-10-16 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ers V2006-11-01 - 2010-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Rönnebro, Lilly Vice ordf KIP2008-10-16 - 2010-10-31
Suup, Roger Ordf S2008-06-10 - 2014-10-14
Henelund, Annica Ledamot C2008-10-16 - 2018-10-14
Sirén, Niklas Ledamot V2004-03-01 - 2010-10-31
Nyhlén, Sten Ers -2006-12-19 - 2010-10-31
Selberg, Gunnar Ers C2008-10-16 - 2010-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se