Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Partiberedning 2008-10-16
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1995-01-01 - 2017-12-31
Svedell, Hans Ledamot M2008-10-16 - 2013-12-31
Vilgats, Timo Ledamot MP2004-09-01 - 2014-10-14
Törmä, Anna-Karin Ledamot NS2006-11-01 - 2010-02-22
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-14
Sarri, Ylva Ers KD2004-05-03 - 2014-10-14
Edfast, Kerstin Ers M2008-10-16 - 2010-10-31
Isaksson, Erik Ers MP2004-11-09 - 2010-10-31
Stoor, Anders Ers SL2006-11-01 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ers V2006-11-01 - 2010-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Nyhlén, Sten Vice ordf -2008-10-16 - 2010-02-22
Suup, Roger Ordf S2008-06-10 - 2014-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-12-31
Sirén, Niklas Ledamot V2004-02-09 - 2010-10-31
Henelund, Annica Ers C2004-05-03 - 2018-12-31
Rönnebro, Lilly Ers KIP2008-10-16 - 2010-02-22
Vånsjö, Dick Ers NS2006-11-01 - 2010-02-22
Törnman, Lars Adjungerad -2008-10-16 - 2010-10-31
Stålnacke, Kenneth Adjungerad S2006-11-01 - 2010-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se