Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Valnämnd 2007-09-24
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Isaksson, Ulrik Vice ordf MP2004-03-01 - 2008-10-15
Emmoth, Henry Ledamot KIP2004-11-09 - 2008-10-15
Haapalahti, Bruno Ledamot KIP2007-04-23 - 2009-02-23
Bogdanoff, Vivian Ledamot S2007-06-11 - 2008-10-16
Hetta, Laila Insyns KD2004-05-03 - 2008-10-15
Kemi, Siv Insyns SL2007-01-01 - 2008-10-16
Lampinen, Anders Ers -2007-09-24 - 2010-12-31
Mukka, Olof Ers KIP2007-01-01 - 2009-02-23
Persäter, Gunnar Ers M2004-03-01 - 2008-10-16
Klemo, Mari Ers NS2007-01-01 - 2008-10-16
Ringholt, Sture Ers S2007-01-01 - 2014-12-31
Rova, Per Ers S2007-06-11 - 2010-12-31
Fredriksson, Majri Ers V2007-01-01 - 2010-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Sydberg, Jan Ordf S2007-09-24 - 2018-12-31
Karppinen, Sten Ledamot S2004-03-01 - 2010-06-07
Sirén, Niklas Ledamot V2007-01-01 - 2010-12-31
Selberg, Gunnar Insyns C2007-04-23 - 2010-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se