Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2006-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Klippmark, Thore Ordf S2004-01-01 - 2010-10-31
Stålnacke, Magnus Ledamot -2002-11-01 - 2010-10-31
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Carlsson, Christer Ledamot KIP1998-11-01 - 2006-12-19
Olofsson, Kenneth Ledamot KIP1998-11-01 - 2010-10-31
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Vilgats, Timo Ledamot MP2002-11-01 - 2014-10-15
Hejdenberg, Gert Ledamot NS2006-11-01 - 2010-10-31
Törmä, Anna-Karin Ledamot NS2006-11-01 - 2010-10-31
Bergsten, Ann-Helen Ledamot S2002-11-01 - 2008-04-21
Eneslätt, Daniel Ledamot S2006-11-01 - 2010-10-31
Hirvelä, Åsa Ledamot S2002-11-01 - 2010-10-31
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Arne Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Kangas Högberg, Gunnel Ledamot S2006-11-01 - 2008-06-09
Kjellstrand, Carola Ledamot S2006-11-01 - 2009-04-06
Markusdotter, Elisabeth Ledamot S2002-11-01 - 2012-02-20
Stålnacke, Thomas Ledamot S2006-11-01 - 2008-11-24
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-15
Stoor, Anders Ledamot SL2006-11-01 - 2010-04-30
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Fredriksson, Majri Ledamot V2006-11-01 - 2010-10-31
Holma, Siv Ledamot V2002-11-01 - 2010-10-31
Uusitalo, Karin Ers C2006-11-01 - 2010-10-31
Hetta, Laila Ers KD2002-11-01 - 2010-10-31
Sarri, Ylva Ers KD2002-11-01 - 2014-10-15
Emmoth, Gun-Britt Ers KIP2006-11-01 - 2010-04-19
Hollström, Göta Ers KIP2003-10-17 - 2010-10-31
Kaati, Gunvor Ers KIP2002-11-01 - 2007-01-07
Ruokamo, Kenneth Ers KIP2006-11-01 - 2010-10-31
Välitalo, Per Ers KIP2006-06-12 - 2010-04-19
Mukka, Lars-Åke Ers M2006-11-01 - 2010-02-22
Utsi, Torleif Ers M2002-11-01 - 2009-04-06
Flyckt, Pia Ers MP2006-11-01 - 2010-10-31
Isaksson, Erik Ers MP2003-09-19 - 2010-10-31
Fernström, Hans Ers NS2006-11-01 - 2010-10-31
Johnsson, Sara Ers S2006-11-01 - 2008-02-11
Kohkoinen, Viveca Ers S2006-11-01 - 2009-02-22
Viinikainen, Jan Ers S2006-11-01 - 2008-06-09
Östnell, Bengt Ers S2006-11-01 - 2008-09-21
Enoksson, Håkan Ers SL2006-11-01 - 2012-06-11
Nutti, Per Olof Ers SL2006-11-01 - 2010-06-06
Johansson, Anna-Britta Ers V2002-11-01 - 2007-09-23
Niemi, Emma-Linnea Ers V2006-11-01 - 2010-10-31
Sundkvist, Kurt Ers V2003-02-18 - 2010-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2006-06-12 - 2010-10-31
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Vånsjö, Dick Ledamot NS2006-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-01-01 - 2018-10-14
Liikavainio, Tea Ledamot S2006-11-01 - 2010-10-31
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Nilsson, Ann-Kristin Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Suup, Roger Ledamot S2006-09-25 - 2018-10-14
Sydberg, Jan Ledamot S1998-11-01 - 2010-10-31
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Sirén, Niklas Ledamot V2002-11-01 - 2018-08-31
Aitomäki, Roger Ers C2006-11-01 - 2010-10-31
Isaksson, Ulf Ers KIP2006-11-01 - 2007-02-11
Pounu, Birgitta Ers NS2006-11-01 - 2007-09-24
Haara, Hugo Ers S2006-11-01 - 2009-04-05
Krank, Reino Ers S2005-06-13 - 2009-05-31
Persson Holmdén, Elisabeth 1:e vice ordf S2006-11-01 - 2010-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se