Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2004-03-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Hirvelä-Holmgren, Åsa Ledamot KIP2003-01-01 - 2004-04-01
Kaati, Arne Ledamot KIP2003-01-01 - 2006-12-31
Tapani, Vera Ledamot KIP2004-03-01 - 2006-12-31
Bergsten, Ann-Helen Ledamot S1999-01-01 - 2008-04-21
Korsman, Kurt Ledamot S2003-01-01 - 2006-11-27
Viinikainen, Jan Ersättare KIP2004-03-01 - 2004-06-14
Edfast, Kerstin Ers M2004-03-01 - 2010-12-31
Isaksson, Erik Ers MP2003-01-01 - 2006-12-31
Kenttä, Gunvor Ers S2003-01-01 - 2006-12-31
Lampinen, Anders Ers S2003-01-01 - 2013-11-11
Östnell, Bengt Ers S2003-01-01 - 2006-12-31
Sundkvist, Kurt Ers V2003-06-16 - 2006-12-31
Pounu, Svante 2:e vice ordf KD2004-02-09 - 2006-12-31
Swedell, Hans 1:e vice ordf M2004-02-09 - 2008-10-15
 
Aktiva förtroendevalda
Stålnacke, Kenneth Ordf S2004-01-01 - 2010-12-31
Nilsson, Kenneth Ledamot -2003-01-01 - 2010-12-31
Nyhlén, Sten Ledamot -1997-12-01 - 2010-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Törnman, Lars Ledamot KIP2004-01-01 - 2008-10-15
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Lampinen, Helge Ledamot V2003-01-01 - 2004-09-12
Sirén, Niklas Ledamot V2004-01-01 - 2010-12-31
Henelund, Annica Ers C2004-03-01 - 2010-12-31
Isaksson, Ulf Ers KIP2003-01-01 - 2006-12-31
Liikavainio, Tea Ers S2004-03-01 - 2006-12-31
Nilsson, Ann-Kristin Ers S2004-03-01 - 2006-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se