Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2003-09-18
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Stålnacke, Magnus Ledamot -2002-11-01 - 2010-10-31
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Carlsson, Christer Ledamot KIP1998-11-01 - 2006-12-19
Olofsson, Kenneth Ledamot KIP1998-11-01 - 2010-10-31
Viinikainen, Jan Ledamot KIP2002-11-01 - 2004-06-14
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Vilgats, Timo Ledamot MP2002-11-01 - 2014-10-15
Bergsten, Ann-Helen Ledamot S2002-11-01 - 2008-04-21
Hirvelä, Åsa Ledamot S2002-11-01 - 2010-10-31
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Arne Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Kenttä, Gunvor Ledamot S2002-11-01 - 2003-12-31
Keskitalo, Inga Ledamot S2003-09-18 - 2004-12-05
Korsman, Kurt Ledamot S1991-11-01 - 2006-10-31
Markusdotter, Elisabeth Ledamot S2002-11-01 - 2012-02-20
Zakrisson, Kristina Ledamot S1998-11-01 - 2004-11-09
Carlsson, Monica Ledamot V2002-11-01 - 2006-10-31
Holma, Siv Ledamot V2002-11-01 - 2010-10-31
Jakobsson, Mikael Ersättare KIP2002-11-01 - 2003-10-16
Lampinen, Monica Ersättare KIP2002-11-01 - 2006-10-31
Ruokamo, Kenneth Ersättare KIP2002-11-01 - 2005-05-01
Flyckt, Pia Ersättare MP2002-11-01 - 2003-12-07
Östnell, Bengt Ersättare S2002-11-01 - 2004-11-08
Josefsson, Alf Ers FP2002-11-01 - 2006-10-31
Olofsson, Ulla Ers FP2002-11-01 - 2006-10-31
Hetta, Laila Ers KD2002-11-01 - 2010-10-31
Sarri, Ylva Ers KD2002-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Gunvor Ers KIP2002-11-01 - 2007-01-07
Utsi, Torleif Ers M2002-11-01 - 2009-04-06
Johansson, Anna-Britta Ers V2002-11-01 - 2007-09-23
Sundkvist, Kurt Ers V2003-02-18 - 2010-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Gunillasson, Siv Ordförande KIP2002-11-01 - 2003-12-31
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Isaksson, Ulf Ledamot KIP2002-11-01 - 2006-10-31
Pounu, Birgitta Ledamot KIP2002-11-01 - 2006-04-24
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Nilsson, Ann-Kristin Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Sydberg, Jan Ledamot S1998-11-01 - 2010-10-31
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Lampinen, Helge Ledamot V2002-11-01 - 2004-09-12
Sirén, Niklas Ledamot V2002-11-01 - 2018-08-31
Haara, Hugo Ersättare S2002-11-01 - 2004-12-15
Gunnestam, Lars Ersättare V2002-11-01 - 2004-09-26
Rönnebro, Lilly Ers KIP2002-11-01 - 2006-06-11
Vånsjö, Dick Ers KIP2002-11-01 - 2005-11-28
Holmdén, Elisabet Ers S2003-09-18 - 2006-10-31
Suup, Roger Ers S2003-02-18 - 2006-09-24

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se