Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 1999-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Hirvelä-Holmgren, Åsa Ledamot KIP1999-01-01 - 2002-12-31
Tapani, Vera Ledamot KIP1999-01-01 - 2002-12-31
Swedell, Hans Ledamot M1986-01-01 - 2002-12-31
Bergsten, Ann-Helen Ledamot S1999-01-01 - 2008-04-21
Kangas-Högberg, Gunnel Ledamot S1999-01-01 - 2002-12-31
Lövgren, Jörgen Ledamot S1999-01-01 - 2000-04-30
Östnell, Bengt Ledamot S1999-01-01 - 2002-12-31
Pounu, Svante Ersättare KD1999-01-01 - 2002-12-31
Esberg, Reino Ersättare KIP1999-01-01 - 2002-02-28
Olofsson, Kenneth Ersättare KIP1999-01-01 - 2002-12-31
Tuoremaa, Inga-Lisa Ersättare KIP1999-01-01 - 2002-12-31
Edfast, Kerstin Ersättare M1995-01-01 - 2002-12-31
Johansson, Maivor Ersättare S1999-01-01 - 2002-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Törnman, Lars Ordf KIP1995-01-01 - 2002-12-31
Nyhlén, Sten Ledamot -1997-12-01 - 2010-12-31
Ericson, Harald Ledamot S1998-09-01 - 2002-12-31
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1995-01-01 - 2002-12-31
Gunillasson, Siv Ersättare KIP1996-03-01 - 2002-12-31
Mämmi, Sören Ersättare S1999-01-01 - 2002-12-31
Nilsson, Kenneth Ersättare S1997-11-01 - 2002-12-31
Suup, Roger Ersättare S1999-01-01 - 2002-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se