Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1998-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Klippmark, Thore Ordf S1998-11-01 - 2002-10-31
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Carlsson, Christer Ledamot KIP1998-11-01 - 2006-12-19
Hirvelä-Holmgren, Åsa Ledamot KIP1998-11-01 - 2002-10-31
Olofsson, Kenneth Ledamot KIP1998-11-01 - 2010-10-31
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Utsi, Torleif Ledamot M1998-11-01 - 2002-10-31
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kangas-Högberg, Gunnel Ledamot S1998-11-01 - 2002-10-31
Korsman, Kurt Ledamot S1991-11-01 - 2006-10-31
Lövgren, Jörgen Ledamot S1998-11-01 - 2002-02-28
Zakrisson, Kristina Ledamot S1998-11-01 - 2004-11-09
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Sarri, Ylva Ersättare KD1998-11-01 - 2002-10-31
Kaati, Gunvor Ersättare KIP1998-11-01 - 2002-10-31
Lampinen, Monica Ersättare KIP1996-04-01 - 2002-10-31
Markusdotter, Elisabeth Ersättare KIP1998-11-01 - 2002-10-31
Pekkari, Lars Ersättare KIP1997-01-01 - 2002-10-31
Ruokamo, Kenneth Ersättare KIP1997-11-01 - 1999-12-31
Viinikainen, Jan Ersättare KIP1998-11-01 - 2002-10-31
Vilgats, Timo Ersättare MP1998-11-01 - 2002-10-31
Tuoremaa, Gerda Ersättare S1994-11-01 - 2002-10-31
Östnell, Bengt Ersättare S1998-11-01 - 2002-10-31
Esberg, Reino 1:e vice ordf KIP1997-01-01 - 2002-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Gunillasson, Siv Ledamot KIP1998-11-01 - 2002-10-31
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Ericson, Harald Ledamot S1993-05-15 - 2002-10-31
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Sydberg, Jan Ledamot S1998-11-01 - 2010-10-31
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Haara, Hugo Ersättare S1997-06-01 - 2002-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se