Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 1997-12-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1994-03-01 - 1998-12-31
Swedell, Hans Ledamot M1986-01-01 - 2002-12-31
Wanhatalo, Thea Ledamot S1995-01-01 - 1998-08-31
Edfast, Kerstin Ersättare M1995-01-01 - 2002-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Ericson, Harald Suppleant S1995-06-01 - 1998-08-31
Törnman, Lars Ordf KIP1995-01-01 - 2002-12-31
Nyhlén, Sten Ledamot -1997-12-01 - 2010-12-31
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1995-01-01 - 2002-12-31
Gunillasson, Siv Ersättare KIP1996-03-01 - 2002-12-31
Mämmi, Sören Ersättare S1992-01-01 - 1998-08-31
Nilsson, Kenneth Ersättare S1997-11-01 - 2002-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se