Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 1995-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1994-03-01 - 1998-12-31
Swedell, Hans Ledamot M1986-01-01 - 2002-12-31
Kenttä, Gunvor Ledamot S1995-01-01 - 1995-06-30
Wanhatalo, Thea Ledamot S1995-01-01 - 1998-08-31
Edfast, Kerstin Ersättare M1995-01-01 - 2002-12-31
Bergsten, Ann-Helen Ersättare S1995-01-01 - 1995-10-31
Lövgren, Jörgen Ersättare S1995-01-01 - 1996-02-29
 
Aktiva förtroendevalda
Törnman, Lars Ordf KIP1995-01-01 - 2002-12-31
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1995-01-01 - 2002-12-31
Lampinen, Helge Ledamot V1995-01-01 - 1995-05-31
Nyhlén, Sten Ersättare KIP1995-01-01 - 1997-11-30
Mämmi, Sören Ersättare S1992-01-01 - 1998-08-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se