Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1994-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Kenttä, Gunvor Ledamot S1994-11-01 - 1995-06-30
Klippmark, Thore Ledamot S1989-01-01 - 1998-10-31
Korsman, Kurt Ledamot S1991-11-01 - 2006-10-31
Lövgren, Jörgen Ledamot S1994-11-01 - 1997-09-30
Wanhatalo, Thea Ledamot S1987-01-01 - 1998-10-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Mukka, Olof Ledamot V1994-11-01 - 1998-10-31
Josefsson, Alf Ersättare FP1994-11-01 - 1998-10-31
Esberg, Reino Ersättare KIP1994-11-01 - 1996-12-31
Tapani, Vera Ersättare KIP1994-11-01 - 1996-03-31
Vilgats, Timo Ersättare MP1994-11-01 - 1996-03-31
Lejon, Gösta Ersättare S1993-01-01 - 1994-12-31
Tuoremaa, Gerda Ersättare S1994-11-01 - 2002-10-31
Bengtsson, Arne Ersättare V1994-11-01 - 1996-01-31
 
Aktiva förtroendevalda
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Ericson, Harald Ledamot S1993-05-15 - 2002-10-31
Liikavainio, Tea Ledamot S1991-11-01 - 1998-10-31
Mämmi, Sören Ledamot S1994-11-01 - 1998-10-31
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Lampinen, Helge Ledamot V1986-01-01 - 1995-05-31
Krank, Reino Ersättare S1994-11-01 - 1998-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se