Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 1992-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Swedell, Hans Ledamot M1986-01-01 - 2002-12-31
Pounu, Svante Ersättare KD1992-01-01 - 1994-02-28
Korsman, Kurt Ersättare S1992-01-01 - 1994-12-31
Lindberg, Gunnel Ersättare S1992-01-01 - 1994-12-31
Nordwall, Siwert Ersättare S1977-01-01 - 1994-12-31
Wanhatalo, Thea Ersättare S1989-01-01 - 1994-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Lampinen, Helge Suppleant V1992-01-01 - 1994-12-31
Liikavainio, Tea Ledamot S1990-07-01 - 1994-12-31
Mämmi, Sören Ersättare S1992-01-01 - 1998-08-31
Stålnacke, Kenneth Ersättare S1992-01-01 - 1993-05-14
Zakrisson, Kristina Ersättare S1992-01-01 - 1994-03-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se