Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1991-11-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Josefsson, Alf Ledamot FP1988-11-01 - 1994-10-31
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Edfast, Kerstin Ledamot M1991-11-01 - 2010-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Hultbro, Anders Ledamot S1991-11-01 - 1994-05-31
Klippmark, Thore Ledamot S1989-01-01 - 1998-10-31
Korsman, Kurt Ledamot S1991-11-01 - 2006-10-31
Wanhatalo, Thea Ledamot S1987-01-01 - 1998-10-31
Zakrisson, Kristina Ledamot S1991-11-01 - 1994-03-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Mikko, Erik Ersättare S1988-11-01 - 1994-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Liikavainio, Tea Ledamot S1991-11-01 - 1998-10-31
Stålnacke, Kenneth Ledamot S1991-11-01 - 2010-10-31
Gunnestam, Lars Ledamot V1991-11-01 - 1994-10-31
Lampinen, Helge Ledamot V1986-01-01 - 1995-05-31
Haara, Hugo Ersättare S1991-11-01 - 1994-05-31
Krank, Reino Ersättare S1991-11-01 - 1994-05-31
Mämmi, Sören Ersättare S1988-11-01 - 1994-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se