Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1990-04-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Josefsson, Alf Ledamot FP1988-11-01 - 1994-10-31
Svedell, Hans Ledamot M1987-01-01 - 2014-02-24
Fjällborg, Sten Ledamot S1973-11-01 - 1991-10-31
Klippmark, Thore Ledamot S1989-01-01 - 1998-10-31
Lindberg, Gunnel Ledamot S1988-11-01 - 1991-10-31
Nordwall, Siwert Ledamot S1976-11-01 - 1991-10-31
Wanhatalo, Thea Ledamot S1987-01-01 - 1998-10-31
Wettainen, Kjell-Erik Ledamot S1985-11-01 - 1991-10-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Edfast, Kerstin Ersättare M1988-11-01 - 1991-10-31
Lejon, Gösta Ersättare S1988-02-01 - 1991-10-31
Mikko, Erik Ersättare S1988-11-01 - 1994-10-31
Zakrisson, Kristina Ersättare S1988-11-01 - 1991-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Pekkari, Sigurd Ledamot S1990-04-01 - 1991-10-31
Lampinen, Helge Ledamot V1986-01-01 - 1995-05-31
Mämmi, Sören Ersättare S1988-11-01 - 1994-10-31
Stålnacke, Kenneth Ersättare S1988-11-01 - 1991-10-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se