Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 1989-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Swedell, Hans Ledamot M1986-01-01 - 2002-12-31
Lindberg, Gunnel Ledamot S1989-01-01 - 1991-12-31
Josefsson, Alf Ersättare FP1989-01-01 - 1991-12-31
Nordwall, Siwert Ersättare S1977-01-01 - 1994-12-31
Wanhatalo, Thea Ersättare S1989-01-01 - 1994-12-31
Johansson, Anna-Britta Ersättare V1983-01-01 - 1991-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Lampinen, Helge Ledamot V1989-01-01 - 1991-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se