Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1986-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Berglund, Ulla Ledamot 1985-11-01 - 1989-10-31
Fjällborg, Sten Ledamot S1973-11-01 - 1991-10-31
Nordwall, Siwert Ledamot S1976-11-01 - 1991-10-31
Wettainen, Kjell-Erik Ledamot S1985-11-01 - 1991-10-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Swedell, Hans Ersättare M1986-01-01 - 1986-12-31
Lindberg, Gunnel Ersättare S1985-11-01 - 1988-10-31
Wanhatalo, Thea Ersättare S1985-11-01 - 1986-12-31
Huhta, Egon Ers 1985-10-01 - 1988-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Pekkari, Sigurd Ledamot S1984-01-01 - 1988-10-31
Lampinen, Helge Ledamot V1986-01-01 - 1995-05-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se