Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 1983-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Bernulf, Lena Ledamot S1979-11-01 - 1985-10-31
Fjällborg, Sten Ledamot S1973-11-01 - 1991-10-31
Nordwall, Siwert Ledamot S1976-11-01 - 1991-10-31
Johansson, Anna-Britta Ledamot V1982-11-01 - 2002-10-31
Berglund, Ulla Ersättare 1982-11-01 - 1985-10-31
Persäter, Gunnar Ersättare M1979-11-01 - 1985-10-31
Andersson, Lars Ersättare S1982-11-01 - 1985-10-31
Kohkoinen, Viveca Ersättare S1982-11-01 - 1985-10-31
Wettainen, Kjell-Erik Ersättare S1982-11-01 - 1985-10-31
 
Aktiva förtroendevalda
Ericson, Harald Suppleant S1982-11-01 - 1985-10-31
Pekkari, Sigurd Ersättare S1983-01-01 - 1983-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se